„Eu când vreau să ţip, tac.” „Ca să mă audă, eu ţip.” TU?

Vei descoperi ce lucruri ai învăţat că ai voie să faci şi pe care le iei ca un dat, ca fiind realitatea ta, fără să te gândeşti că poate nu te reprezintă, sau poate ţi-au fost impuse.

„Fetele sunt sensibile şi plâng des”, „Băieţii sunt puternici şi e ruşinos să plângă”, „Trebuie să am grijă să nu îi deranjez pe ceilalţi”, „Trebuie să fac lucrurile diferit ca să fiu special”. Mesajele acestea ne spun cum e ok sau nu să ne comportăm şi, dacă nu le urmăm, există riscul să fim judecaţi şi respinşi.
E de înţeles, tuturor ne e frică de asta.
Vino la workshop să descoperi ce lucruri ai învăţat că ai voie să faci şi pe care le iei ca un dat, ca fiind realitatea ta, fără să te gândeşti că poate nu te reprezintă, sau poate ţi-au fost impuse. În cadrul workshop-ului, o să înveţi că este ok să iţi exprimi emoţiile într-un mod sănătos pentru tine şi ceilalţi.

În cuvinte mai puţine, emoţiile şi modul în care ele se manifestă nu trebuie blocate sau respinse cu repulsie din cauza regulilor prestabilite de către societate, ci ar fi bine să le înţelegem natura şi modul în care ele se manifestă în corpul nostru pentru a învăţa să le acceptăm şi să le controlăm.

Many private school teachers use this program in https://writemypaper4me.org/ small classes.

Ana Silivaş

Life Coach, Master&Coach NLP Resonanz, trainer, în curs de formare în Psihoterapie Integrativă la Asoc. Romana de Psihoterapie integrativă şi în Psihoterapie prin Dans şi Mişcare la Asociaţia Română de Terapii Expresive.

Luiza Apostu

Antreprenor, trainer pe antreprenoriat, consultant în Resurse Umane şi în curs de formare în Psihoterapie prin Dans şi Miscare la Asociaţia Română de Terapii Expresive.