Open Space: Privind diferit la educație

După două zile de ateliere și transformare, ne vom pune cu toții mintea antrenată și ochiul critic la treabă încercând să formăm noi perspective comune despre educație și dezvoltare.

miercuri, 24 mai, de la 09:00 la 12:00.

Vom dezbate între noi folosind metoda Open Space. Nu va fi un debate, ci vom forma mese de discuții pe subiecte alese și votate de noi. În discuții, fiecare își va aduce partea de valoare personală și cea căpătată de-a lungul primelor două zile Alter/Edu. Practic, vom folosi toate noile perspective și abilități deprinse în primele zile și le vom pune la treabă: de la felul în care comunicăm între noi, creăm idei și le prezentăm.

Open Space este asemenea unui World Cafe, însă metodă construcționistă de învățare. Astfel, prin Open Space ai șansa să experimentezi o metodă de învățare folosită de unele sisteme de educație.

Cu alte cuvinte, ce vom face?

Vom construi împreună o nouă viziune despre educație, despre ce ar trebui să fie ea și cum. O să fie ocazia perfectă să învățăm din experiența fiecăruia. Toate ideile pe care le vom construi prin Open Space le vom folosi la simularea de dezbaterea pulbică de la 13:00 împreună cu prietenii de la Funky Citizens.

Necesar

Pentru a te înscrie la Open Space, este necesar să participi la cel puțin un atelier sau panel din program. Dacă totuși nu ai participat și îți dorești să vii, lasă-ne de veste și poate vei fi alături de noi.

Înscrierile sunt deschise atât profesorilor, cât și adulților, locurile pentru aceștia fiind limitate.

There are three variations of appositive phrases her dog, a bull mastiff, https://writemypaper4me.org/ looks ridiculous with a pink bow stuck to her head features a noun phrase.

Alter/Edu

Alter/Edu