Tu în relaţia cu ceilalţi

Relaţia cu ceilalţi este contextul perfect să învăţăm despre noi şi să ne descoperim. Despre noi, despre ceilalţi, interacţionând în diferite situaţii în care vedem care sunt gândurile, emoţiile şi comportamentele care ne susţin sau care ne pun bariere.
Cuvinte cheie: comportamente, ceilalţi, context, autocunoaştere.

În alte cuvinte, vom învăţa despre cum ne influenţează relaţiile cu cei din jur propria noastră imagine şi persoană şi cum reacţionăm atunci când creăm conexiuni cu oamenii de lângă noi.

Until this reader pointed it out, https://justdomyhomework.com/ i’d never noticed this usage.

Elena Pâslaru

Cred în capacitatea oamenilor de a evolua şi de a-şi descoperi calea. Simt să mă implic în educaţie, mă fascinează cultivarea comportamentelor sănătoase în general, dar cu precădere cele de leadership, îmi place să cred că viaţa are sens şi că este ceva mai mult decât vedem cu ochiul liber. Iubesc să experimentez diferite metode de reflecţie şi introspecţie, precum meditaţia, scriitura şi observaţia pentru a studia şi înţelege comportamentul şi emoţiile oamenilor (ale mele, în primul rând). Aduc bucurie în viaţa mea, completând introspecţia: dansul contemporan şi călătoriile în locuri cât mai inedite, oamenii frumoşi, oamenii cu care lucrez, familia mea. Profesional, am două pălării. Una de om de comunicare şi una de educator în leadership, cum îmi place să-mi spun. Am început să susţin cursuri de leadership pentru adolescenţi din partea Leaders când încă nici eu nu eram prea mare, de abia împlinisem 23 de ani. Azi, susţin cursuri de leadership, viziune, comunicare şi public speaking pentru liceeni şi sunt trainer autorizat CNFPA. Am debutat în antreprenoriat în 2012, în calitate de cofondator al agenţiei de relaţii publice „The Cover”, tocmai pentru a experimenta pe propria piele ce înseamnă să iei iniţiativă, să conduci o echipă şi să treci printr-un proces de asumare a ceea ce eşti; ceea ce stă, de fapt, la baza leadershipului autentic. În comunicar, am peste 10 ani de experienţă – relaţii publice, marketing, strategie, organizare, planificare, execuţie, management – atât în agenţie, cât şi la client. Ambele pălării se împletesc, experienţa din industria de comunicare se îmbină armonios cu relaţionarea directă cu diferite tipologii de oameni, medii şi idei. Consider că este important să transferi cunoaşterea trăită, înţelegi altfel şi vorbeşti din centrul tău.